Muminki – bestsellerowa seria dla najmłodszych

“Muminki” to jedna z najsłynniejszych serii książek dla dzieci. Urocze stworki stworzone przez fińską pisarkę Tove Jansson przeżywają w swojej magicznej krainie wiele niezwykłych przygód, pełnych przyjaźni i wielu ważnych w życiu lekcji. Zabawne postacie, takie jak Mała Mi, Panna Migotka czy Włóczykij nie tylko umilą czytanie, ale także staną się niezwykłymi towarzyszami na książkowej drodze. Cała seria obejmuje 9 książek:

– “W Dolinie Muminków”

– “Kometa nad Doliną Muminków”

– “Małe trolle i duża powódź”

– “Pamiętniki Tatusia Muminka”

– “Lato Muminków” 

– “Zima Muminków”

– “Tatuś Muminka i morze”

– “Opowiadania z Doliny Muminków”

– “Dolina Muminków w listopadzie”

Każda książka wypełniona jest uroczymi obrazkami, które pobudzają wyobraźnię i pozwalają choć na chwilę przenieść się do niezwykłego świata Muminków. Bohaterowie tej kultowej serii opowiadań na zawsze pozostaną w naszych sercach, jako przyjaciele z którymi spędziliśmy wiele wesołych przygód oraz swojego rodzaju nauczyciele, przekazujący mądrość w niezwykle przystępny sposób

Muminki – przyjaźń i mądrość, która nigdy się nie zestarzeje

Choć na pierwszy rzut oka książki Tove Jansson wydają się być jedynie kolorowymi opowiadaniami dla dzieci. mądrość jaką przekazuje w “Muminkach” ich autorka jest nieśmiertelna. Niezapomniane sentencje ukazujące dzieciom piękno przyjaźni i miłości zostaną z nami na zawsze, nawet wiele lat po wydaniu pierwszego tomu tej niezwykłej serii. W przystępny dla najmłodszych czytelników sposób przekazują one najważniejsze wartości, takie jak dobroć czy zaufanie i miłość do najbliższych.  Warto również podkreślić fakt, że żadne inne książki dla dzieci nie zyskały tak niesamowitego rozgłosu i popularności, jak właśnie “Muminki”. To właśnie za “Muminkami” tak często tęsknimy jako osoby dorosłe – i równie często do nich powracamy, czytając ich przygody naszym dzieciom i wnukom.